Lorem quis bibendum auci Lorem gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci elit consequat ipsutis sem nibh id elit. Duis sed odio sit amet nibh vulputate cursu. Ut enim ad minim veniam.

© 2016 Your Business Name!

Oficiálna návšteva Žiliny a Žilinského kraja pánom veľvyslancom Ruskej federácie I.B. Bratčikova

V dňoch 23. – 24. 2021 navštívil Žilinu a Žilinský samosprávny kraj veľvyslanec Ruskej federácie na Slovensku pán I.B. Bratčikov. Stretol sa s predsedníčkou kraja E.Jurinovou, primátorom P.Fiabánem, ako aj so zástupcami podnikateľských kruhov. Okrem toho si prezrel aj Považské múzeum.

Na stretnutiach s vedením kraja a mesta účastníci potvrdili vzájomnú ochotu naďalej rozvíjať bilaterálnu spoluprácu predovšetkým v oblasti medziregionálnych väzieb, vzdelávania a štúdia ruského jazyka. V tejto sfére už existujú dobré skúsenosti: Žilinský kraj aktívne spolupracuje s Petrohradom, zatiaľ čo Žilina udržiava úzke kontakty s Krasnojarskom, ktoré neboli prerušené ani počas pandémie COVID-19. Osobitne bol vyzdvihnutý veľký potenciál v oblasti cestovného ruchu, ako aj dôležitosť zachovania pravdy o udalostiach zo spoločnej histórie.

Na stretnutí s podnikateľmi sa diskutovalo o perspektívach nadväzovania kooperačných stykov, zvýšení investičnej aktivity a lokalizácii výroby v Rusku. Za jednu z užitočných foriem spolupráce bola označená vzájomná účasť reprezentantov oboch krajín na výstavách a veľtrhoch. V rámci obchodnej časti programu veľvyslanec navštívil kúpele Rajecké Teplice, kde s vedením kúpeľov viedol užitočný rozhovor o možnostiach spolupráce s ruskými rekreačnými oblasťami.

Podujatí sa zúčastnil aj honorárny konzul Ruska v Žiline J.Majerský a pracovník Obchodného zastupiteľstva Ruska na Slovensku.